چوبکاری سونا خشک

چوبکاری سونا خشک

مهم ترین مرحله چوبکاری سونا خشک، انتخاب نوع چوب و سپس تعریف نقشه، زیرسازی، شاسی کشی، عایق کاری و نصب است. بهترین اتاقک های سونا از چوب نرم و زیبا ساخته می شوند که در طول گرمایش سونا، نسبتا خنک باقی می ماند و بخار را جذب مب کند. این امر باعث می شود تا افراد در حین استفاده از سونا خشک، احساس راحتی بیشتری داشته باشند. چوب های سونا باید دارای گره های بسیار کم و یا حتی الامکان بدون گره باشند تا تجمع حرارت در گره باعث آزردگی شخص یا تغییر رنگ نقطه ای چوب نشود.

سرو یک چوب بسیار محبوب در شمال امریکا است. این چوب بسیار زیباست، مقاومت طبیعی بالایی در برابر فرسایش دارد و در محیط آب و هوایی خفه و سخت سونا خشک، دوام بالایی دارد و به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد و البته بوی خوبی هم دارد. با توجه به این توضیحات این چوب، یک انتخاب خوب برای چوبکاری سونا خشک است.

سونا های ساخته شده از چوب صنوبر سفید شمالی که به طورطبیعی در فنلاند رشد می کند نیز با سرو قابل مقایسه هستند. صنوبر سفید یک چوب زیبا است که گره های سفت و محکمی دارد که در اندازه ی یک پاک کن مداد هستند. صنوبر سفید شمالی به مرور زمان و بسیار آرام تیره می شود و قیمت آن تقریبا در محدوده چوب سرو است.

چوب عالی برای نیمکت ها و پشت صندلی ها آباچی است؛ یکی دیگر از انواع چوب نرم و سبک با رنگ روشن که  با صنوبر سفید شمالی عالی به نظر میرسد.

چوب روسی سونا

علی رغم توضیحات گفته شده؛ در کشور ما انواع مختلف این چوب ها با کیفیت فراوانی یافت نمی شوند. به همین دلیل است که تنها چوب فنلاندی (صنوبر سفید) و چوب روسی برای چوبکاری سونا خشک با کیفیت بالا استفاده می شوند.

چوب روسی سونا یک گونه بسیار نرم، صاف، با کیفیت و با تعداد گره بسیار پایین است. این نوع چوب با توجه به همسایگی ما با کشور روسیه و همچنین استقبال بازار ایران، مناسب ترین گزینه از بعد قیمت و کیفیت در مقایسه با چوب فنلاندی به نظر می رسد. چوب روسی سونا دارای مقاومت فرسایشی و جذب رطوبت بالا بوده و به مرور زمان به سختی تغییر رنگ می دهد. به خاطر همین در کشور ما اغلب پس از شاسی کشی و زیر سازی و عایق کاری، برای چوبکاری سونا از چوب روسی سونا استفاده می شود. این چوب نیز دارای درجات مختلفی از کیفیت است.

اجرای چوبکاری سونا خشک

شرکت تخصصی آبگیر با دانش و تکنولوژی روز دنیا و به کارگیری نیروهای متخصص و همچنین استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال؛ توانایی اجرای تمامی پروژه های چوبکاری سونای شما را دارا می باشد. در چوبکاری های اجرا شده این شرکت، از مرغوب ترین چوب روسی سونا با ارزان ترین قیمت ممکن استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت اطلاعات تخصصی، با پشتیبانی تمام وقت شرکت آبگیر تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *