سونا خشک

کوره سونا خشک

کوره سونا خشک و ویژگی های آن

برای گرم کردن اتاقک سونا خشک، از کوره سونا خشک استفاده می شود. این وسیله استوانه فلزی با دو دریچه خروجی به قطر معین است. جنس آن از ورق ۱۰ میلی متری آتش خوار است. ضخامت کوره بر اساس مقدار خوردگی تعیین می شود. یعنی هر چه توان حرارتی مورد نظر و حجم گرمایی تعیین شده برای  محیط بالاتر باشد، کوره نیز باید گرمای بیشتری برای محیط تهیه کند و این امر باعث می شود تا ورقه های کوره به مرور زمان و در اثر حرارت شدید دچار خوردگی شوند. ساخت کوره توسط متخخصین درست می شودبرای خرید بهترین نوع آن می توانید از تکنسین های آبگیر کمک بگیرید.

بهترین کوره سونا خشک

گرمکن سونا خشک Sauna Furnace یا همان گرمکن سونا خشک جهت گرم کردن سونا با استفاده از سوخت های فسیلی مانند گاز و گازوئیل  بکار می رود. گرمکن سونا در دو مدل ساده و پره دار تولید می شود. پره ها به صورت عمودی روی بدنه جهت افزایش سطح انتقال حرارت نصب می گردند.

دومین نوع هیترها یا گرمکن های برقی می باشد که امروزه طرفداران زیادی را به طرف خود جذب کرده است و برندهای زیادی جهت ساخت بهترین  کوره سونا خشک در کشور و خارج از کشور مشغول هستند. شما هم می توانید از بین انواع بهترین کوره نسبت به خرید آن اقدام نمائید.

کوره سونا خشک

 

ابعاد کوره سونا خشک

ظرفیت کوره سونا خشک نیز بر اساس حجم اتاق و المان های اتلاف حرارتی مانند پنجره در اتاقک سونا تعیین می شود. یعنی هرچه المان های اتلاف انرژی درون اتاق سونا بیشتر باشند؛ مثلا تعداد پنجره ها زیاد باشد یا پنجره ها به جای دو جداره، معمولی باشند و یا حجم اتاق مورد نظر بیشتر از استاندارد باشد، ظرفیت گرمایی و راندمان گرمکن باید بالاتر باشد تا بتواند گرمای مورد نیاز سونای خشک را تامین کند.

محل نصب کوره سونا خشک نیز در داخل اتاقک است. البته مشعل کوره باید بیرون اتاق سونا نصب شود. به منظور افزایش راندمان گرمایی و حرارتی کوره، اجسامی به عنوان مانع در داخل کوره قرار می گیرند تا با تعویض مسیر آتش، زمان لازم را برای انتقال حرارت همرفتی در اتاق فراهم کنند. جهت اطلاع دقیق از قیمت آن می توانید از یک شرکت معتبر مثل آبگیر درخواست یاری نمائید تا متخصصان آبگیر قیمت و هزینه مورد نیاز را برآورد کرده و به حضورتان برسانند.

قیمت کوره سونا خشک

با توجه به طراحی انجام شده و کوره مورد نیاز، قیمت آن تعیین می شود. برای سوناهای کوچک و خانگی قیمت کوره کم تر از سوناهای عمومی خواهد بود. علاوه بر مشخصات و نوع کوره مورد نیازف برند تولید کننده آن نیز در تعیین قیمت کوره موثر می باشد. ابتدا با توجه به کاتالوگ های موجود از شرکت های تولید کننده کوره و مشخصات درج شده تک تک آن ها، بر حسب نیاز سونای شما کوره نیز انتخاب می گردد.

خرید کوره سونا خشک

کوره جزء الزامات سونای شخک شما است و برای تامین گرمای مورد نیاز باید استاندارد باشد. امروزه جنس های بونجول و غیر استاندارد در بازار فوران می کند ولی در این بین شرکت هایی هستنئد مانند آبگیر جنس های مرغوب و استاندارد را برای مشتری تحویل می دهند. آبگیر می تواند در خریده کوره سونا خشک شما را با توجه به سرمایه ای که در نظر گرفتید و محاسباتی خود شرکت انجام خواهد داد، شما را به صورت دقیق راهنمایی کند. اگر می خواهید در زمان استراحت و لذت بردن از سونا،  هیتر دچار نقص نشود، با متخصصان آبگیر تماس حاصل فرمائید.

 

نحوه انتخاب کوره سونا خشک

هر کوره که متعلق به هر شرکت باشد، دارای کاتالوگ اطلاعات شامل ضخامت، قطر و سایر اطلاعات است. شما باید زمان طراحی، با توجه به ابعاد مساحتی و ظرفیت گرمایی و حرارتی مورد نیاز خود، بهترین نوع کوره را برای تامین گرمای سونای خشک خود انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گرمکن طبق نیاز و طراحی انجام شده، نوبت به ساخت کوره سونا خشک می رسد نخست نسبت به آجر چینی دور کوره متناسب با اندازه و ابعاد کوره اقدام کنید. این کار هم بعد فنی دارد و هم بعد ایمنی. اول اینکه از نظر گرمایی باعث کاهش جریان هوا اطراف گرمکن شما می شود و راندمان را بالا می برد و مزیت دوم آجرچینی هم آن است که داخل اتاقک احتمال سقوط کسی روی کوره و آسیب و سوختگی را از بین می برد. مجموعه آبگیر با ارائه طیف مختلف انواع کوره سونا خشک با بهترین کیفیت و طول عمر، توانایی طراحی و اجرای پروژه های سونا را برای شما داراست.

کوره سونا خشک

 

 نصب و راه اندازی کوره سونا خشک

بعد از طراحی دقیق و انتخاب مناسب ترین نوع کوره، نوبت اجرا و راه اندازی آن می رسد. اگر تا به حال اقدام به چنین کاری نکرده اید، سعی نکنید با سعی و خطا کار را به جلو پیش ببرید چون قطعا اشتباهاتی انجام خواهد شد که به ضرر خودتان می باشد. برای اجرای درست و راه اندازی بدون نقص می توانید به شرکت آبگیر که دارای بیش از ۲۰ سال سابقه کار در این حوزه، در انتخاب، طراحی، تامین کوره سونا خشک  می تواند شما را به صورت کاملا تخصصی یاری نموده و نصاب های دوره دیده این شرکت را برای راه اندازی کوره سونای خشک به حضور شما معرفی می کند.

مقالات مرتبط:

ساخت استخر 

هزینه ساخت استخر

ساخت سونا خشک

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *