هیتر سونا خشک

هیتر سونا خشک

هیتر سونا، قلب هر سونا است. در گذشته شومینه های چوب سوز به عنوان یک سبک سنتی زیبا؛ گرمای ملایم با سر وصدای زیبا ناشی از سوختن چوب به وسیله آتش را فراهم می کردند. اما اگر شما در جایی زندگی می کنید که در آن برق موجود است و یا علاقه درونی شما متمایل به سبک سنتی نیست و به حرارت بدون کنترل میزان گرما علاقه ندارید، بهتر است از بخاری های الکتریکی یا همان هیتر ها استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که شومینه های سوخت چوبی برای استفاده از بعضی مکان ها اصلا مجاز نیستند و تایید نمی شوند. شما در صورت استفاده از سبک سنتی برای سونا خشک، دچار مشکل می شوید چون شومینه ها شما را مجبور به افزایش فضا و حجم اتاق می کنند که این با قوانین طراحی سونا خشک که در آن تا حد ممکن ابعاد کوچک تر در نظر گرفته می شود؛ مغایرت دارد.

هیتر های کوچک برقی حتی می توانند روی دیواره های اتاق سونا نیز نصب شوند اما انواع بزرگتر مستقل بوده و به یک فضای مجزا در کف نیازمند هستند. شما در انتخاب هیتر سونای مورد نظر خود، باید با توجه به ابعاد سونا خشک خود و مقدار بار گرمایی پیش بینی شده در طراحی نسبت به انتخاب هیتر سونا خشک اقدام نمایید. اطلاعاتی مانند ظرفیت، راندمان یا بازده و در بعضی مدل ها حتی متراژ مناسب برای هیتر مورد نظر نیز در کاتالوگ و یا روی هیتر درج می شود.

هیترهایی که توسط تولید کنندهای مطرح ساخته شده اند را انتخاب کنید. در انتخاب هیتر مورد نظر سعی کنید هیتری را انتخاب کنید که تحت لیسانس یک شرکت معتبر و گارانتی و ضمانت معتبر و قوی باشد. در انتخاب نوع هیتر؛ به عوامل مقابله با زنگ زدن فولاد مانند ساخت دیوارهای سه تایی برای به حداقل رساندن دمای واحد سطح (برای ایمنی) و نوع خاص طراحی که در آن چندین قطعه سنگ را در تماس مستقیم با عناصر ایجاد گرما و حرارت (هیتر) قرار می دهد؛ باشید.

بعضی از هیتر ها دارای کنترلر های داخلی هستند، بعضی دیگر به کنترلر های دیواری متصل شده و روی آن ها سوار می شوند (هیترهای کوچک). شما باید نوعی از هیتر سونا خشک را که برای شما بهتر و مناسب تر است؛ انتخاب کنید که این بستگی به نوع طراحی سونا خشک شما دارد. کنترلرها از سیگنال های مکانیکی ساده تا سوئیچ های پیچیده الکترونیکی قابل برنامه ریزی هستند. شما باید یک تایمر ۶۰ دقیقه ای برای هیتر مورد نظر برنامه ریزی کنید تا هیتر سونا در صورت خوابیدن شما که جزو تمرین سونا خشک نیست، خاموش شود. همچنین به منظور راحتی بیشتر برای استفاه شما از سونا، باید یک تایمر دیگر را در کنترلر هیتر سونا تنظیم کنید تا زمان شروع گرمایش از پیش قابل تنظیم باشد.

طراحی و انتخاب دقیق هیتر سونا خشک

در صورتی که شما تجربه کافی برای انتخاب و به کار گیری هیتر سونا را نداشته باشید، حتی با وجود این توضیحات نیز ممکن است نتوانید مناسب ترین هیتر را برای سونا خشک خود انتخاب کنید. گروه آبگیر با سابقه طولانی و درخشان یکی از معتبرترین مجریان انواع سونا و استخر است. شما با ارتباط با واحد پشتیبانی این شرکت می توانید از اطلاعات دقیق فنی برای انتخاب هیتر سونا، ابعاد طراحی و همچنین تمامی نیازهای یک سونا خشک را به دست آورید. همچنین آبگیر آمادگی اجرای تمامی پروژه های مرتبط شما را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *