هیتر سونا خشک

هیتر سونا خشک، قلب هر سونا است. در گذشته شومینه های چوب سوز به عنوان یک سبک سنتی زیبا گرمای ملایم با سر و صدای زیبا ناشی از سوختن چوب به وسیله آتش را فراهم می کردند. اما اگر شما در جایی زندگی می کنید که در آن برق موجود است و یا علاقه درونی شما متمایل به سبک سنتی نیست و به حرارت بدون کنترل میزان گرما علاقه ندارید، بهتر است از بخاری های الکتریکی یا همان هیتر ها استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که شومینه های سوخت چوبی برای استفاده از بعضی مکان ها اصلا مجاز نیستند و مورد تایید نمی باشند. شما در صورت استفاده از سبک سنتی برای سونا خشک، دچار مشکل می شوید چون شومینه ها شما را مجبور به افزایش فضا و حجم اتاق می کنند که این با قوانین طراحی سونا خشک که در آن تا حد ممکن ابعاد کوچک تر در نظر گرفته می شود مغایرت دارد. همواره تلاش کنید بهترین هیتر سونای خشک را تهیه و نصب نمائید.

هیتر سونا خشک

 

نحوه انتخاب بهترین هیتر سونا خشک

هیترهایی که توسط تولید کنندهای مطرح و برند دار ساخته شده اند را انتخاب کنید. هیتری را انتخاب کنید که تحت لیسانس یک شرکت معتبر و گارانتی و ضمانت معتبر و قوی باشد. در انتخاب هیتر به عوامل: مقابله با زنگ زدن فولاد، ساخت دیوارهای سه تایی برای به حداقل رساندن دمای واحد سطح(برای ایمنی) و نوع خاص طراحی که در آن چندین قطعه سنگ را در تماس مستقیم با عناصر ایجاد گرما و حرارت قرار می دهد دقت داشته باشید.

کنترل اتوماتیک سونای خشک

بعضی از هیتر ها دارای کنترلر های داخلی هستند و بعضی دیگر نیز به کنترلر های دیواری متصل شده و روی آن ها سوار می شوند(هیترهای کوچک). شما باید نوعی از هیتر سونا خشک را که برای شما بهتر و مناسب تر است، انتخاب کنید که این بستگی به نوع طراحی سونای خشک شما دارد. کنترلرها از سیگنال های مکانیکی ساده تا سوئیچ های پیچیده الکترونیکی قابل برنامه ریزی هستند. شما باید یک تایمر ۶۰ دقیقه ای برای کوره هوای گرم برنامه ریزی کنید تا سیستم در صورت خوابیدن شما که جزء تمرین سونا خشک نیست، خاموش شود. همچنین به منظور راحتی بیشتر برای استفاه شما از سونا، باید یک تایمر دیگر را در کنترلر هیتر سونا تنظیم کنید تا زمان شروع گرمایش از پیش قابل تنظیم باشد.

قیمت هیتر خشک سونا

در کوره هوای گرم المان هایی وجود دارند و بر روی آن ها سنگ هایی قرار می گیرد که با داغ شدن آن ها هوای سونا به صورت سریع و یکنواخت گرم می شود و هوای مطبوعی به آن بخش می بخشد. برای انتخاب هیتر سونای خود، باید به نکاتی چون حجم اتاق سونا و جداول مخصوص سیست هر برند توجه نمایید. هیترهای سونا یا گازی هستند و یا هم برقی. قطعاً در قیمت گذاری این محصول عواملی هستند که باعث زیاد یا کم شدن قیمت می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و خرید هیتر سونا خشک می توانید از کارشناسان همیشه آنلاین آبگیر یاری بگیرید.

هیتر سونا برقی

یکی از متداول ترین روش های گرم کردن فضای اتاق در سونا خشک، استفاده از هیتر برقی سونا خشک است که به سهولت می توان آن را داخل یا روی دیوار اتاق سونا نصب کرد. در این نوع روش با عبور جریان برق از داخل المنت ها، دمای المنت ها افزایش می یابد. سپس المنت های گرم شده گرما را به سنگ ها منتقل کرده و در یک جریان همرفتی دمای اطراف و کل اتاق سونای خشک گرم خواهد شد. هیتر های کوچک برقی حتی می توانند روی دیواره های اتاق سونا نیز نصب شوند اما انواع بزرگتر مستقل بوده و به یک فضای مجزا در کف نیازمند هستند. شما در انتخاب هیتر سونای مورد نظر خود، باید با توجه به ابعاد سونا خشک خود و مقدار بار گرمایی پیش بینی شده در طراحی نسبت به انتخاب خرید هیتر سونا خشک اقدام نمائید. اطلاعاتی مانند ظرفیت، راندمان یا بازده و در بعضی مدل ها حتی متراژ مناسب برای هیتر مورد نظر نیز در کاتالوگ و یا روی آن درج می شود.

هیتر سونا خشک

هیترهای برقی اغلب از جنس استنلس استیل، آلومینیوم و یا آهن گالوانیزه با یک پوشش رنگی ساخته می شوند. در هیترهای برقی گالوانیزه به دلیل حفاظت در برابر رطوبت و از بین رفتن بدنه آن، از پوشش رنگی استفاده می شود که با توجه به محیط سونا و وجود رطوبت و احتمال خوردگی ممکن است به مرور آسیب ببینند، لذا این هیتر ها انتخاب مناسبی نمی باشند و توصیه می کنیم از هیتر برقی با بدنه استنلس استیل استفاده شود. برای راحتی و تنفس آسان گاهی نیاز است که در سونای خشک علاوه بر گرما مقداری رطوبت و بخار نیز ایجاد کنیم. در بسیاری از برندها و مدل های هیتر برقی این امر امکان پذیر است و با ریختن مقدار خیلی کمی آب روی سنگ های هیتر تحقق می یابد.

هیتر گازی

هیتر سونا خشک گازی

هیتر گازی  از یک کوره و یک مشعل گازی، گازوئیلی و یا دوگانه سوز تشکیل شده است. که از طریق تماس با سنگ هیتر، گرما را انتقال داده و سبب گرمای سونا می شود.

نتیجه گیری

در صورتی که شما تجربه کافی برای انتخاب و به کار گیری این محصول را نداشته باشید، حتی با وجود این توضیحات نیز ممکن است نتوانید مناسب ترین گزینه را برای خرید هیتر سونا خشک خود انتخاب کنید. گروه آبگیر با سابقه طولانی و درخشان یکی از معتبرترین مجریان انواع سونا و استخر است. شما با ارتباط با واحد پشتیبانی این شرکت می توانید از اطلاعات دقیق فنی برای انتخاب هیتر سونا، ابعاد طراحی و همچنین تمامی نیازهای یک سونا خشک را به دست آورید. همچنین آبگیر آمادگی اجرای تمامی پروژه های مرتبط شما را دارد.

مقالات مرتبط:

مشاوره در ساخت استخر

هزینه ساخت استخر

پمپ جکوزی استخر : خرید و انواع پمپ جکوزی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.