با مزایای استفاده از سونا بخار آشنا شوید

در استخرها یکی از امکاناتی که در نظر گرفته می شود، سونا بخار است. سونا بخار یک اتاقک بسته پر از گرما که بهترین محیط برای رفع خستگی، از بین بردن چربی ها و لاغری است. زمانی که بدن شما در درجه حرارت بالا شبیه محیط سونا بخار قرار گیرد، فعالیت متابولیسمی بدن زیاد شده و به سوخت بیشتر چربی ها کمک می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود بعد از یک شنای چند ساعته، از سونا بخار بهره مند شوید.

تفاوت سونا بخار و سونا خشک:

سونا بخار از نظر اندازه اتاقک، میزان حرارت و… وجود دارد. اما جالب است بدانید که سونا، یا به حالت خشک وجود داشته و یا با بخار است. اکنون این سوال پیش می آید که تفاوت سونا بخار با سونا خشک چیست. در سونا بخار افزایش دمای محیط به کمک بخار آب انجام خواهد گرفت لذا زمانی که در داخل آن وارد می شوید، وجود قطرات آب را بر روی صورت خود حس خواهید کرد.

فواید استفاده از سونا بخار:

  • از آنجایی که سونا بخار کمک می کند تا جریان خون در بدن بهبود یابد در نتیجه از این طریق به سلامت قلب و عروق کمک خواهد کرد. در نتیجه خطر ابتلا به سکته کم می شود.
  • سونا بخار از طریق کنترل میزان هورمون کورتیزول در بدن، به کاهش استرس انسان کمک کرده و آرامش را به ارمغان خواهد آورد.
  • یکی از بهترین درمان ها برای افرادی که سینوزیت دارند این است که حتما از سونا بخار استفاده نمایند زیرا به باز شدن مجاری بینی و سینوس ها بسیار کمک خواهد کرد. این روش درمانی منجر به تنفس عمیق و بهتر می شود.
  • حتما تا به حال این شرایط برای شما نیز رخ داده است که بعد از ورزش، بدنتان درد می گیرد. برای تسکین این درد بهترین کار، نشستن به مدت چند ساعت در سونا بخار است.
  • اگر به دنبال این هستید که لاغری رضایت بخشی داشته باشید به گونه ای که فرم بدنتان از بین نرود، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ سونا بخار بروید چرا که یک راه حل مکمل در کنار سایر متدهای درمانی، برای کالری سوزی بدن است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *