دیگ بخار استخر

استخر خود را به دیگ بخار مجهز نمایید

با توجه به این که در اغلب استخرها سونا بخار وجود دارد لذا استفاده از یک دیگ بخار که بتواند بهترین کارایی را ارائه کرده و محیط داخل سونا را همواره گرم و مرطوب نگاه دارد، ضروری است. برندهای مختلفی در این صنعت فعالیت داشته و انواع دیگ بخار را با اهداف و کارایی های متنوع تولید می نمایند. اما همه این دیگ ها برای استخر مناسب نیستند لذا قبل از خرید باید در مورد نوع دیگر بخار انتخابی تحقیق نمود.

مهمترین کاربردهای دیگ بخار در استخر:

تفکری که در میان مردم وجود دارد این است که از دیگر بخار تنها در سونا بخار استفاده می شود در حالی که ما در این مقاله بیان خواهیم نمود شما می توانید کاربردهای متنوعی را از دیگ بخار انتظار داشته باشید:

  • گرم کردن فضای داخلی استخر

اولین و رایج ترین کاربرد دیگ بخار در استخر، با هدف گرمایشی بوده و این که محیط داخلی آن دمای مناسبی را به دست بیاورد. مزیت های استفاده از دیگ بخار برای این منظور عبارتند از:

  • راندمان انرژی بالاتر بوده و در نتیجه میزان هزینه ها کمتر خواهد بود.
  • استفاده از این سیستم آسان است.
  • ضریب اطمینان دیگ بخار برای گرم کردن محیط داخلی آن بالا است.
  • همچنین لازم به ذکر است که در صورت خراب شدن یک دیگ بخار بقیه دیگ ها عهده دار کار شده و مانع از افت دمای استخر خواهند شد اما در صورتی که شما برای گرم کردن محیط استخر از گرمکن و وسایل برقی استفاده می کنید لازم است بدانید که کوچکترین خلل در این سیستم ها می تواند منجر به افت شدید در دمای استخر شوند.
  • گرم کردن محیط داخلی سونا بخار

همان گونه که می دانید در سونا بخار باید حجم معینی از بخار وجود داشته باشد به گونه ای که دما افت نکرده تا ساعت بتواند داخل سونا را با همان شرایط اولیه حفظ کند. دیگ بخار چنین امکانی را برای شما فراهم می کند.۳- گرم کردن آب داخل استخر

 

شما حتی می توانید آب داخل استخر را در زمستان به کمک همین دیگ بخار گرم کنید بی آنکه از افت دما نگرانی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *