سونا خشک

کوره سونا خشک

کوره سونا خشک و ویژگی های آن

برای گرم کردن اتاقک سونا خشک، از کوره سونا خشک استفاده می شود. کوره سونا خشک یک استوانه فلزی با دو دریچه خروجی به قطر معین است. جنس کوره سونا خشک از ورق ۱۰ میلی متری آتش خوار است. ضخامت کوره بر اساس مقدار خوردگی تعیین می شود. یعنی هرچه توان حرارتی مورد نظر و حجم گرمایی تعیین شده برای  محیط بالاتر باشد، کوره باید گرمای بیشتری برای محیط تهیه کند و این امر باعث می شود تا ورقه های کوره به مرور زمان و در اثر حرارت شدید دچار خوردگی شوند.

ظرفیت کوره سونا خشک نیز بر اساس حجم اتاق و المان های اتلاف حرارتی مانند پنجره در اتاقک سونا تعیین می شود. یعنی هرچه المان های اتلاف انرژی درون اتاق سونا بیشتر باشند؛ مثلا تعداد پنجره ها زیاد باشد یا پنجره ها به جای دو جداره، معمولی باشند و یا حجم اتاق مورد نظر بیشتر از استاندارد باشد، ظرفیت گرمایی و راندمان کوره باید بالاتر باشد تا بتواند گرمای مورد نیاز سونا خشک را تامین کند.

محل نصب کوره سونا خشک نیز در داخل اتاقک است. البته مشعل کوره باید بیرون اتاق سونا نصب شود. به منظور افزایش راندمان گرمایی و حرارتی کوره، اجسامی به عنوان مانع در داخل کوره قرار می گیرند تا با تعویض مسیر آتش، زمان لازم را برای انتقال حرارت همرفتی در اتاق سونا فراهم کنند.

هر کوره راهنما ساخت هر شرکت که باشد دارای کاتالوگ اطلاعات شامل ضخامت، قطر و سایر اطلاعات است. شما باید زمان طراحی، با توجه به ابعاد مساحتی و ظرفیت گرمایی و حرارتی مورد نیاز خود، بهترین نوع کوره را برای تامین گرمای سونا خشک خود انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کوره و در هنگام طراحی شما باید مانند شکل زیر، نسبت به آجر چینی دور کوره متناسب با اندازه و ابعاد کوره اقدام کنید. این کار هم بعد فنی دارد و هم بعد ایمنی. اول اینکه از نظر گرمایی باعث کاهش جریان هوا اطراف کوره شما می شود و راندمان را بالا می برد و مزیت دوم آجرچینی هم آن است که داخل اتاقک احتمال سقوط کسی روی کوره و آسیب و سوختگی را از بین می برد.

 انتخاب، نصب و راه اندازی کوره سونا خشک

شما می توانید برای انتخاب، خرید و نصب کوره سونا خشک و همچنین طراحی و اجرای سونا خشک با گروه حرفه ای آبگیر با سابقه درخشان در ارتباط باشید. مجموعه آبگیر با ارائه طیف مختلف انواع کوره سونا خشک با بهترین کیفیت و طول عمر، توانایی طراحی و اجرای پروژه های سونا را برای شما داراست. ضمن اینکه شما با ارتباط با پشتیبانی تمام وقت این مجموعه می توانید از اطلاعات تکمیلی شامل قیمت ها، نمونه کارها و کاتالوگ بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *