ترموستات سونا خشک و سنگ هیتر

ترموستات سونا خشک یکی از ارکان مهم کنترل دما و گرما در سونا است. این دستگاه، وسیله ای است که اجازه افزایش یا کاهش دما را از محدوده مجاز نمی دهد و شرایط گرمایی سونا خشک را حفظ می کند. این کار به وسیله سنسورهای ویژه موجود در ترموستات سونا خشک انجام می شود. این دستگاه باید ویژگی های مختلفی داشته باشد تا بتواند کنترل را به صورت کامل و دقیق انجام دهد.

ویژگی های ترموستات سونا خشک

  1. حتی الامکان باید دارای مانیتور جهت نمایش دمای سونا، دمای درخواستی شما و محدوده مجاز دما باشد.
  2. دارای حافظه دائمی و غیرقابل حذف جهت برنامه ریزی برای زمان های روشن شدن و خاموش شدن به طور خودکار باشد.
  3. انواع مختلف ترموستات سونا خشک، محدوده دمایی ۰ تا ۹۹ درجه سانتی گراد را اندازه گیری می کنند.
  4. ترموستات سونا باید دارای برنامه های پیش فرض تعیین شده برای فصول مختلف سال باشد. این کار با توجه به اختلاف دمای تابستان و زمستان در جهت بهبود عملکرد هیتر و گرمایش سونا است.
  5. ترجیحا ترموستات باید دارای قابلیت تنظیم آلارم در صورت تغییرات شدید گرمایی محیط و یا آژیر برای حالت هایی که سیستم گرمایش از کنترل خارج می شود؛ باشد.
  6. ترموستات سونا خشک در حالت ایده آل باید دارای توانایی قطع برق کامل سونا برای جلوگیری از آتش سوزی باشد.

سنگ هیتر سونا خشک

با توجه به حجم بالای ایجاد شده توسط هیتر برقی سونا، اگر بخواهیم این حرارت را به صورت مستقیم به اتاق سونا خشک منتقل کنیم، تجهیزات چوبی سونا قطعا در محدوده اطراف هیتر دچار سوختگی شده و امکان آتش سوزی به وجود می آید. برای این منظور در سونا خشک، از سنگ هیتر استفاده می کنند. سنگ هیتر نوعی سنگ خاص و متفاوت با سنگ های معمولی است که حرارت را به روش انتقال حرارت تشعشعی وارد محیط سونا می کند و سپس با توجه به فرآیند همرفتی، دمای اتاق به محدوده مورد نظر برای سونا خشک می رسد. سنگ هیتر باید از میان سنگ های با قابلیت تحمل شوک حرارتی بالا انتخاب شود و هر ۵ سال یکبار نیز تعویض شود. سنگ های دگرگونی و یا آذرین انتخاب های مناسبی برای سنگ هیتر سونا خشک هستند. این سنگ ها به دلیل همواره قرار گرفتن در معرض گرما و همچنین ترکیبات ساختاری خاص، توانایی زیادی در ذخیره و انتقال گرما دارا می باشند. سنگ هیتر مورد استفاده در سونا را باید همواره بررسی کرد تا در صورت خرد شدن، قبل از آسیب زدن به هیتر، نسبت به تعویض آن اقدام شود.

ترموستات سونا خشک و سنگ هیتر

شما می توانید برای کسب اطلاعات فنی و دقیق و همچنین ثبت سفارش برای ترموستات سونا خشک و سنگ هیتر در اجرای پروژه سونا خشک خود با پشتیبانی تمام وقت مجموعه آبگیر تماس حاصل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *