طراحی و ساخت جکوزی

یکی از مهمترین فواید ساخت جکوزی این است که شما بعد از یک روز پرکار و خسته کننده در حالی که خستگی جسمی شما منجر به خستگی روانی هم شده است، می توانید با ماساژ درمانی داخل آب، قوای بدن خود را احیا کرده و انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورید. نحوه ساخت جکوزی به گونه ای است که فرد در داخل یک حوضچه پر از آب قرار گرفته و آب با فشار به کمک فواره هایی به بدن او برخورد می کند. این فشار آب باعث ماساژ دادن عضلات شده و خستگی را برطرف می کند.

مراحل ساخت جکوزی:

با توجه به مزیت ها و فوایدی که جکوزی در اختیار انسان قرار می دهد، امروزه استخرهای زیادی مجهز به جکوزی هستند. اما اگر شما از جمله افرادی هستید که به تازگی قرار است این حوضچه ایده آل را در استخر خود تاسیس نمایید، بهتر است ابتدا با مراحل ساخت جکوزی آشنا شوید:

  • در اولین قدم شما باید به کمک یک تیم مهندسی، نقشه ای را برای ساخت جکوزی متناسب با فضایی که برای این منظور در نظر گرفته اید، طراحی نمایید. در این نقشه باید محل دقیق قرار گرفتن جکوزی، اندازه آن، سیستم های لوله کشی و… تعیین گردد. توجه داشته باشید که یکی از مواردی که در مراحل ساخت جکوزی باید در نظر داشت، تک نفره و یا چند نفره بودن آن است. معمولا جکوزی های چند نفره ار در استخرهای عمومی و ساختمان های بزرگ و جکوزی تک نفره را در حمام خانه و به صورت شخصی تاسیس می کنند.
  • در مرحله بعد از ساخت جکوزی شما باید به سراغ لوله کشی آن بروید که شامل سیستم تصفیه آب، سیستم گرمایشی و سیستم ماساژ است. نکته بسیار مهم در طراحی سیستم لوله کشی جکوزی، توجه به اندازه لوله هاست که اگر به درستی انتخاب نشوند، آب فشار مناسبی نداشته و نمی تواند عمل ماساژ را به خوبی انجام دهد.
  • سپس شما باید برای جت های بالایی و جت های پایینی جکوزی رینگ قرار دهید که از جنس های مختلف ساخته می شود.
  • آجر چینی و نهایتا ساخت اسکلت جکوزی از مهمترین مراحل ساخت جکوزی است. آجرچینی باید به صورت کاملا اصولی انجام شود تا استاندارد بوده و فضای یکدستی را ایجاد نماید. از طرفی در ساخت جکوزی توجه کنید که سکویی برای وارد شدن به داخل حوضچه و خارج شدن از آن تعبیه گردد.
  • برای این که فشار و حجم آب داخل جکوزی زیاد گردد باید قرار دادن شلنگ و جت های هوا را در ساخت جکوزی لحاظ کنید.

در نهایت هم باید عمل نازک کاری انجام گرفته و بدن جکوزی را سرامیک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *